- Catalogue administrator
- 2,413 messages
- August 13, 2012 22:40
Bij het invoeren of verbeteren/aanpassen van de informatie bij een (ansicht)kaart moet je bij een ansichtkaart ook een straatnaam invullen. Moet je hierbij de oude straatnamen die op de kaart staan gebruiken of moet je hierbij de huidige straatnaam gebruiken als hij nog bestaat.
Beide mogelijkheden is wat voor te zeggen.
Bij het invoeren van de huidige straatnaam kan men de veranderingen in die straat heel duidelijk zien. Het nadeel is dan wel dat je niet snel kan zien hoe die straat vroeger heette.
Bij het invoeren van de straatnamen zoals ze vroeger vermeld waren en op de kaarten staan, kan men precies de kaarten van die straatnotering sorteren. Nadeel is dan weer wel dat als de straatnaam er niet op staat, dat men dan moet gokken hoe die straat heette.
Ik pleit dan dus voor het gebruiken van de huidige straatnaam.
When entering or correcting / adjusting the information for a (postcard) card, you must also enter a street name for a postcard. Do you have to use the old street names that are on the map or do you have to use the current street name if it still exists.
Both options are preconceivable.
When entering from the current street name, the changes in that street can be seen very clearly. The disadvantage is that you can not quickly see what that street was called in the past.
When entering the street names as they were previously mentioned and on the maps, you can precisely sort the maps of that street classification. . The disadvantage is that if the street name is not on it, then you have to guess what that street was called.
So I would argue in favor of using the current street name.
- Catalogue administrator
- 2,193 messages
- August 13, 2012 23:57
Lijkt mij ook het meest praktisch.
Ik had zelf een tussenoplossing bedacht, maar ik ontdek net dat de beheerder van de rubriek het daar niet mee eens was :-(
Also seems to me the most practical.
I myself had a workaround , but I just found out that the manager of the rubric disagreed :-(
- Catalogue administrator
- 2,413 messages
- August 14, 2012 00:17
Het is ook daarom dat ik dit aankaart, want menig invoer van mij (nog niet zo heel veel, maar er staat zeer veel in de wachtrij) werd gewijzigd. Ik had 2 straatnamen ingevuld, de oude en de nieuwe.
Het nadeel van jouw aangehaalde voorbeeld is, dat we nu niet meer kunnen uitsorteren op de Prinses Beatrix tunnel te Enschede. Wel lastig als je niet weet hoe die tunnel nu heet. Wil je dat invoeren, dan wordt je gecorrigeerd, ook als je dat dus niet bij de bijzonderheden hebt staan?
Dan maar in het bovenste zoekveld de Prinses Beatrix tunnel opzoeken. Helaas levert dat geen resultaten op. Zoeken in het titelveld helpt wel, zoek dan wel op Beatrix/
That is also why I am raising this, because many of my entries (not very much yet, but there is a lot in the queue) have been changed. I had 2 street names filled in, the old and the new.
The disadvantage of your cited example is that we can no longer sort out at the Prinses Beatrix tunnel in Enschede. Difficult if you do not know what that tunnel is called now. If you want to enter that, you will be corrected, even if you do not have it in the details?
Then look up the Prinses Beatrix tunnel in the top search field. Unfortunately, that does not yield any results. Searching in the title field helps, but search for Beatrix /
- Catalogue administrator
- 2,193 messages
- August 14, 2012 00:22
Een beheerder (van de rubriek) kan dat (handmatig) als alias of als naamvariant toevoegen. Lijkt me vooral voor oude spellingen (zoals Amersfoortschestraatweg) wel verstandig.
Overigens werd de naam Prinsessetunnel – voor zover ik kan nagaan – in de loop van de jaren vijftig (in ieder geval 1958) in gebruik genomen. Niettemin werd hij nog tot in de jaren zestig soms als Beatrixtunnel op ansichtkaarten vermeld.
An administrator (of the section) can add this (manually) as an alias or as a name variant. It seems to me to be especially sensible for old spellings (such as Amersfoortschestraatweg).
Incidentally, as far as I can tell, the name Prinsessetunnel was used in the course of the fifties (at least 1958). Nevertheless, it was sometimes mentioned on postcards as a Beatrix tunnel until the 1960s.
- Catalogue administrator
- 2,429 messages
- August 14, 2012 09:18
Ik (als beheerder) heb de keuze gemaakt voor de huidige straatnaam met het idee van het koppelen van het beeld zoals het was met de huidige situatie. "Kijk zo zag het er hier vroeger uit". Daarom heb ik ook voor de nieuwe spelling gekozen. Dubbele invoer werkt daarom verwarrend.
Als alias invoeren is een goed idee, alleen niet alle Amersfoortsestraatwegen heette vroeger Amersfoortschestraatweg. Dus meer een plek voor bijzonderheden.
Het komt minder vaak voor dat straatnamen compleet veranderen, maar ook dan pleit ik voor de huidige naam en een vermelding bij bijzonderheden.
[Aanvulling] Zie bijvoorbeeld: 464275 De geschreven naamsvermelding op de kaart is wellicht een verkeerde schrijfwijze geweest. De op deze wijze vermelde straatnaam komt niet voor in Driebergen. Om dit te controleren gebruik ik o.a. Google-Maps als referentie en de - eventuele - op internet aanwezige stadsarchieven.
I (as administrator) made the choice for the current street name with the idea of linking the image as it was with the current situation. "That's what it used to look like here". That is why I also opted for the new spelling. Double entry is therefore confusing.
Entering as an alias is a good idea, but not all Amersfoortsestraatwegs used to be called Amersfoortschestraatweg. So more of a place for details.
It is less common for street names to change completely, but even then I would argue for the current name and a mention for details.
[Supplement] See for example: 464275 The written name on the card may have been misspelled. The street name stated in this way does not occur in Driebergen. To check this, I use Google Maps as a reference and the city archives - if any - available on the internet.
- Catalogue administrator
- 2,918 messages
- August 14, 2012 10:25
De gedachtegang van Jilles is te volgen, alleen weet ik dat sommige straatnamen bij mijn in de stad weer hergebruikt zijn maar is de locatie toch anders en dan gaat het verhaal niet helemaal op.
Als je bekend bent met de situatie dan kan je het aanpassen maar blijft toch lastig
Gisteren nog iets aangepast het militaire tehuis Bronbeek in Arnhem had de plaats Bronbeek meegekregen terwijl het echt in Arnhem op de grens van Velp (Gld) ligt
Ingesloten door 4 wegen hoofdingang is de Velperweg 147 (hoek Bronbeeklaan).
het is een landgoed, Bronbeek en geen plaats Bronbeek.
Jilles' train of thought can be followed, only I know that some street names have been reused in my city, but if the location is different, then the story is not entirely true.
If you are familiar with the situation, you can adjust it, but it is still difficult
Changed something yesterday the military home Bronbeek in Arnhem had been given the place Bronbeek while it is really located in Arnhem on the border of Velp (Gld)
Enclosed by 4 roads, the main entrance is Velperweg 147 (corner of Bronbeeklaan).
it is an estate, Bronbeek and not a place Bronbeek.
- Catalogue administrator
- 2,429 messages
- August 14, 2012 10:31
De gedachtegang van Jilles is te volgen, alleen weet ik dat sommige straatnamen bij mij in de stad weer hergebruikt zijn maar is de locatie toch anders en dan gaat het verhaal niet helemaal op.
Ik wist niet dat er gemeentes aan recycling van straatnamen deed. Lastige uitzonderingen
Jilles' train of thought can be followed, only I know that some street names have been reused in my city, but if the location is different, then the story is not entirely true.
I didn't know that municipalities recycle street names. Tricky exceptions
- Catalogue administrator
- 2,193 messages
- August 14, 2012 11:09
Als alias invoeren is een goed idee, alleen niet alle Amersfoortsestraatwegen heette vroeger Amersfoortschestraatweg. Dus meer een plek voor bijzonderheden.
Daarom heb ik een voorkeur voor naamvarianten. Die zijn voor de gebruiker onzichtbaar, maar zorgen er wel voor dat alle schrijfwijzen in de zoekfunctie een hit opleveren.
Om dit te controleren gebruik ik o.a. Google-Maps als referentie
Dat zou ook wel een leuke optie zijn, een koppeling van de ansichtkaart aan Google Maps of Street View.
Entering as an alias is a good idea, but not all Amersfoortsestraatwegen used to be called Amersfoortschestraatweg. So more of a place for details.
That's why I prefer name variants. These are invisible to the user, but ensure that all spellings in the search function yield a hit.
To check this I use Google-Maps as a reference
That would also be a nice option, linking the postcard to Google Maps or Street View.
- Catalogue administrator
- 2,429 messages
- August 14, 2012 12:40
Daarom heb ik een voorkeur voor naamvarianten. Die zijn voor de gebruiker onzichtbaar, maar zorgen er wel voor dat alle schrijfwijzen in de zoekfunctie een hit opleveren.
Had ik niet aan gedacht, maar het werkt wel. Ik heb het inmiddels voor de Amersfoortscheweg aangepast.
That's why I prefer name variants. These are invisible to the user, but ensure that all spellings in the search function yield a hit.
I didn't think about it, but it works. I have now adapted it for the Amersfoortscheweg.
- Catalogue administrator
- 2,413 messages
- August 14, 2012 13:00