Sinnott werkte voornamelijk als inkter en is vooral bekend om zijn lange periode bij Marvel Comics' Fantastic Four, van 1965 tot 1981 (met een korte terugkeer eind jaren 80), aanvankelijk over de potloodtekeningen van de legendarische Jack Kirby. Jaren daarvoor had hij Kirby's The Fantastic Four #5 (juli 1962) geïnkt, het nummer waarin Dr. Doom werd geïntroduceerd, en een sciencefiction-monsterverhaal in Strange Tales #94 (maart 1962).
Gedurende zijn meer dan vijftig jaar als freelancer en later in loondienst bij Marvel, werkend vanuit huis, inkte Sinnott vrijwel alle belangrijke titels, met opmerkelijke series als The Avengers, The Defenders en The Mighty Thor. Marvel-impresario Stan Lee noemde Sinnott halverwege de jaren 2000 de meest gevraagde inkter van het bedrijf en zei gekscherend: "Tekenaars slingerden allerlei dreigementen naar me als ik er niet voor zorgde dat Joe, en alleen Joe, hun pagina's inktte. Ik wist dat ik niet iedereen tevreden kon stellen en dat ik de allerbelangrijkste strips voor hem moest bewaren. Voor de meeste tekenaars was het laten inkten van hun tekeningen door Joe Sinnott gelijk aan het grijpen van de hoofdprijs."


































![[De zaak van het boze oog!]](https://assets.lastdodo.com/image/ld_thumb3/plain/assets/catalog/assets/1/7/a/c/pdf_7acb4040-2fc4-012b-9f7f-fdfdd76baccc.jpg)








![[Triton... de redder]](https://assets.lastdodo.com/image/ld_thumb3/plain/assets/catalog/assets/2021/4/24/b/8/d/pdf_b8db3046-a512-11eb-9283-13f3c9acd255.jpg)
















